Fiber - vláknina Pro správnou funkci střev

Kód: DLLQPFIB010100
Novinka
Značka: DuoLife
920 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

DuoLife Fiber je doplněk stravy v tekuté podobě, který obsahuje komplex rozpustné vlákniny pocházející z až 4 zdrojů a patentované originální přípravky z rostlinných výtažků: ASTRAGIN® – podporující vstřebávání živin z trávícího ústrojí a BOSWELLIN®* – podporující omezování zánětlivých procesů ve střevech. Obsahuje nejkvalitnější přírodní složky a je bohatým zdrojem vlákniny. Zdraví prospěšné účinky jeho složek byly prokázány klinickými studiemi.

Skladování a konzumace:

Objem láhve: 750ml

Doporučené dávkování:

Dospělí starší 18 let: 50 ml denně s jídlem. Je doporučeno zapít další sklenici vody nebo jiného nápoje. Nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Přípravek vždy užívejte s dostatečným množstvím tekutin, protože jejich nedostatečný příjem může způsobit zácpu.

Mezi užitím léků a vlákniny je nutné ponechat ODSTUP, protože strava bohatá na vlákninu může omezovat vstřebávání léků z trávícího ústrojí.
Léky užívejte 1 hod. před, nebo alespoň 2 hod. po užití vlákniny.

 

Kontraindikace
Alergie na kteroukoliv ze složek produktu. Máte-li chronické onemocnění nebo užíváte-li léky, poraďte se před použitím přípravku se svým lékařem. Přípravek nepoužívejte u osob mladších 18 let, těhotných a kojících žen.

Skladování:
Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 30 dnů. Chraňte před přímým slunečním zářením. Doplněk stravy DuoLife je přírodní produkt, a proto chuť a konzistence jednotlivých šarží se může lišit podle ročního období a surovín použitých při výrobě. Případná usazenina je přírodního původu, jedná se jev typický pro tyto výrobky. Před použitím protřepejte, aby se rozpustily usazeniny.

Proč je vhodné užívat vlákninu:

Vláknina má ve výživně velmi důležitou úlohu, a to i přestože není trávena v trávicím traktu a nevstřebává se do krevního oběhu. Ale velmi příznivě ovlivňuje řadu metabolických a fyziologických procesů v lidském těle a patří do skupiny takzvaných PREBIOTIK.
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by měl činit doporučovaný denní příjem vlákniny u dospělých 20-40 g. Studie uvádí pro dospělé denní normu na úrovni 30-35 g. Dalším ukazatelem je doporučovaný příjem 14 g vlákniny/1000 kcal ve stravě/den. Avšak skutečný průměrný denní příjem vlákniny dosáhl v roce 2016 pouhých 15,4 g na osobu. Podle vědeckých pozorování lidé, kteří přijímají větší množství vlákniny (30-40 g/den), mají méně trávicích, oběhových a imunitních obtíží a s tím souvisejících zdravotních problémů.
 

Pro koho je určena:

 • pro lidi, kteří chtějí každý den podpořit optimální fungování trávícího ústrojí,
 • pro lidi, kteří chtějí podpořit správné vstřebávání živin z trávicího ústrojí,
 • pro lidi s potížemi trávícího ústrojí, které souvisejí s poruchami přirozené střevní mikroflóry a záněty,
 • pro lidi, kteří trpí zácpou a mají potíže se špatnou průchodností střev,
 • pro lidi, kteří si hlídají správnou tělesnou hmotnost díky omezování chutě k jídlu a poskytnutí dlouhodobého pocitu sytosti,
 • pro lidi, kteří dodržují tzv. dietu LOW FODMAP,
 • pro lidi, kteří si hlídají správnou hladinu glukózy a cholesterolu v krvi,
 • pro lidi, kteří chtějí podpořit optimální stav cév a normální krevní tlak,
 • pro lidi, kteří chtějí podpořit detoxikaci organismu a antioxidační procesy,

 

Čím se DuoLife Fiber vyznačuje:

 Vysoký obsah rozpustné vlákniny

 4 zdroje rozpustné vlákniny

 Složky s klinickými studiemi

 LOW FODMAP approved

 100% Natural

 Synergické účinky

 Less is more

 Gluten free

 Vegan

 Komfortní způsob užívání

 Patentovaná látka BOSWELLIN®

 Patentovaná látka SUNFIBER®

 Patentovaná látka FIBREGUM

 Patentovaná látka ASTRAGIN®

 

Vysoký obsah rozpustné vlákniny:

Jsou rozlišovány dvě frakce vlákniny: rozpustná a nerozpustná s trochu odlišnou fyziologickou funkcí. Rozpustná vláknina zahrnuje hlavně pektiny, gumy, rostlinné slizy, některé hemicelulózy, betaglukany a další ve vodě rozpustné sloučeniny.
 
Rozpustná vláknina:
 • bobtná ve střevech vlivem vody a zvětšuje hustotu tráveniny,
 • prodlužuje dobu průchodu střevy,
 • živí se jí prospěšnými střevními bakteriemi, čímž stimuluje růst bakteriální mikroflóry tlustého střeva (prebiotický účinek),
 • zvyšuje pocit sytosti, pomáhá udržovat normální tělesnou hmotnost a podporuje hubnutí,
 • pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, podporuje činnost cév a optimální krevní tlak. Příznivý účinek na optimální činnost oběhového systému má zejména rozpustná frakce vlákniny,
 • přispívá ke zpomalení vstřebávání glukózy v tenkém střevě a snižuje vylučování inzulinu, čímž pomáhá udržet normální hladinu cukru v krvi,
 • uvolňuje stolici, čímž pomáhá předcházet zácpě,
 • podporuje vstřebávání minerálů ze střeva,
 • má příznivý vliv na imunitu organismu.
Nerozpustná vláknina je zejména celulóza a ligniny. Její úlohou je především podporovat peristaltiku trávicího traktu a zvýšit objem stolice.
 

4 zdroje rozpustné vlákniny:

DuoLife Fiber - vláknina má 100% přírodní složení na bázi vysokého obsahu rozpustné originální vlákniny a dalších složek, jako jsou ASTRAGIN® – látka s patentovaným složením z rostlinných výtažků z ženšenu nepravého (Panax notoginseng) a kozince blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN® – látka s patentovaným složením z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata).
 

Klinické studie použitých látek:

Látky, které tento výrobek obsahuje, prošly četnými klinickými zkouškami.
 

Klinické studie použitých látek:

Látky, které tento výrobek obsahuje, prošly četnými klinickými zkouškami.
 

Patentovaná látka FIBREGUM:

FIBREGUM je přípravek s patentovaným složením z rozpustné vlákniny z akácií rostoucích v Africe.
 

Patentovaná látka SUNFIBER®:

SUNFIBER®** je organická, částečně hydrolyzovaná guma z klastrové fazole guar na bázi galaktomananů. Není však stejná jako běžně používaná guarová guma. Ve srovnání s „klasickou“ guarovou gumou má nižší molekulovou hmotnost (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa u nehydrolyzované gumy), proto se vyznačuje mnohem nižší viskozitou (2000krát nižší), což usnadňuje její výrobu a konzumaci, které jsou bezpečné i ve větším množství. Na rozdíl od guarové gumy je vyráběna pomocí šetrné enzymatické hydrolýzy při nízké teplotě (37 °C) pouze z endospermu. SUNFIBER® má prokázané zdraví prospěšné PREBIOTICKÉ účinky, které byly prokázány klinicky i preklinicky, a vyznačuje se úplnou pozvolnou fermentací, která je šetrná ke střevům.
 

Patentovaná látka BOSWELLIN®:

Kyseliny boswellové obsažené v patentovaném přípravku z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN® – pomáhají v boji při střevních zánětech, zmírňují příznaky provázející zánětlivá onemocnění střev.
 

Patentovaná látka ASTRAGIN®:

ASTRAGIN® je patentovaná složka s biologickými účinky prokázanými 16 studiemi in-vitro a 8 studiemi in vivo.
Podle výsledků těchto studií tato synergická složka:
 • podporuje vstřebávání peptidů, aminokyselin, mastných kyselin, vitaminů a fytonutrientů z trávicího traktu, proto je DuoLife Fiber - vláknina vhodné užívat společně s jídlem nebo jinými doplňky stravy DuoLife a koktejly z řady Shape Code®
 • podporuje regeneraci poškozených buněk střevního epitelu,
 • pomáhá v boji při střevních zánětech,
 • podporuje činnost a růst střevní mikroflóry,
 • podporuje imunitní funkce střevního epitelu.

 

Dieta LOW FODMAP je prospěšná svým nízkým obsahem špatně vstřebatelných a rychle fermentujících sacharidů s krátkým řetězcem, které mají vysoký osmotický tlak (jako je laktóza, fruktóza nebo polyoly). Díky tomu pomáhá udržovat optimální stav trávicího traktu, přispívá k omezení obtíží, jako je plynatost a střevní problémy, zejména u lidí se syndromem dráždivého tračníku nebo intolerancí na laktózu.
Složky na bázi vlákniny obsažené v přípravku, zejména SUNFIBER®, jsou příznivé pro dietu LOW FODMAP, protože fermentují pomalu a jsou tak šetrné ke střevům. Produkty fermentace vlákniny se uvolňují pomalu, proto užívání SUNFIBER® minimalizuje nadýmání spojené s příliš rychlou střevní fermentací
 

Synergické účinky:

Vláknina obsažená v přípravcích SUNFIBER® a FIBREGUMpodporuje optimální fungování trávicího ústrojí, střevní peristaltiku, upravuje vyprazdňování, pomáhá předcházet nadýmání a chronickým zácpám. Podporuje růst prospěšných střevních bakterií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a tvorbu mastných kyselin s krátkými řetězci v tlustém střevě (tzv. postbiotik).
 
Neobsahuje: lepek, přidaná umělá ochucovadla a aromatizující látky, umělé vyplňující látky a je bez GMO. 

Vegan:

Vhodné pro vegetariány a vegany.
 

Pohodlný způsob užívání:

Tekutý přípravek určený k přímému užívání.
 
 

Proč je DuoLife Fiber dostupný ve dvou variantách?

 
 DuoLife Fiber - vláknina podporuje normální činnost trávicího traktu a vstřebávání dalších živin ze stravy. Pomáhá bojovat se střevními záněty. Je v tekuté formě, která je určená pro přímou spotřebu.

 
 
 
 
 DuoLife Fiber Powder - sypká vláknina podporuje normální činnost trávicího traktu, imunitního a nervového systému. Je vyrobený na bázi složek s výraznými prebiotickými účinky. Lze ho přidávat do nápojů nebo jídel. Podporuje dietu LOW FODMAP.

 

BOSWELLIN® je ochranná známka společnosti Sabinsa Europe GmbH.
SUNFIBER® je registrovaná ochranná známka společnosti Taiyo Kagaku Co., Ltd.
FIBREGUM je ochranná známka společnosti Nexira.
 

Složení:

Jablečná šťáva, jablečné pyré, citrónová šťáva z koncentrátu, SUNFIBER®*– patentovaný přípravek s rozpustnou vlákninou z indických guarových bobů (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomananové vlákno), FIBREGUM – patentovaný přípravek obsahující akátovou vláninu, šťávu z plodů yuzu (Citrus junos), pektin z citrusových plodů, BOSWELLIN® – patentovaný přípravek z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata) 10:1, standardizovaný na 30% obsah kyselin boswellových, výtažek z konjakového kořene (Amorphophallus konjac), standardizovaný na 95% obsah glukomananů, ASTRAGIN® – patentovaný přípravek z výtažku ze ženšenu nepravého (Panax notoginseng) a kozince blanitého (Astragalus membranaceus).

Obsah složek v denní dávce
50 ml

SUNFIBER®
3,6 g

FIBREGUM***
1 g

Pektiny z citrusových plodů
150 mg

Boswellin® *
100 mg

Výtažek z kořene konjaku
50 mg

AstraGin®
35 mg

Celkový obsah vlákniny
4,3 g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PRODUKTOVÉ ŘADY
Hmotnost: 0.75 kg
Dle zaměření: Imunita, Detoxikace a očista těla, Krása
Značka: Duolife
Způsob užití: Dospělí starší 18 let: 50 ml denně s jídlem. Je doporučeno zapít další sklenici vody nebo jiného nápoje. Nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Přípravek vždy užívejte s dostatečným množstvím tekutin, protože jejich nedostatečný příjem může způsobit zácpu. Mezi užitím léků a vlákniny je nutné ponechat ODSTUP, protože strava bohatá na vlákninu může omezovat vstřebávání léků z trávícího ústrojí. Léky užívejte 1 hod. před, nebo alespoň 2 hod. po užití vlákniny.
Přechovávání: Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 30 dnů. Chraňte před přímým slunečním zářením. Doplněk stravy DuoLife je přírodní produkt, a proto chuť a konzistence jednotlivých šarží se může lišit podle ročního období a surovín použitých při výrobě. Případná usazenina je přírodního původu, jedná se jev typický pro tyto výrobky. Před použitím protřepejte, aby se rozpustily usazeniny.
Bezpečnostní opatření: alergie na kteroukoliv ze složek produktu. Máte-li chronické onemocnění nebo užíváte-li léky, poraďte se před použitím přípravku se svým lékařem. Přípravek nepoužívejte u osob mladších 18 let, těhotných a kojících žen.
Datum trvanlivosti: Datum minimální trvanlivosti a číslo výrobní šarže: uvedeno na obalu.

Podívejte se na propagační video:

Podívejte se na vzdělávací video:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: